Tomáš Svitok vybojoval pódium na pretekoch v Trenčíne

Slovenský pretekár Tomáš Svitok sa cez víkend predstavil na Medzinárodných motocyklových pretekoch na letisku v Trenčíne. Hoci šlo o podujatie započítavané do šampionátu na prírodných okruhoch, a sám Tomáš uprednostňuje preteky na motodrómoch, v silnej konkurencii sa nestratil a v nedeľných pretekoch skončil na výbornom treťom mieste.

Pre nášho pretekára to bola ďalšia možnosť predstaviť sa domácemu publiku, ktorému sa predviedol vo výbornom svetle. A hoci jeho prioritou je medzinárodný šampionát Alpe Adria, v ktorom je už len krôčik od celkového prvenstva v triede Supersport, vďaka niekoľkým tohtoročným úspešným vystúpeniam na pretekoch na prírodných okruhoch je priebežne druhý aj v medzinárodných majstrovstvách Slovenska

a Českej republiky práve v tejto disciplíne.

Tomáš Svitok:

„Mám veľkú radosť z pretekov v Trenčíne, ktoré boli pre mňa zároveň peknou spomienkou na roky 2007-2009, kedy som tam úspešne štartoval na podujatiach Race for fun. Naša trieda Supersport bola najsilnejšie obsadená a bolo tam mnoho kandidátov na pódium.
Piatkové tréningy začali slušne, ale sústredil som sa predovšetkým na kvalifikácie a samotné preteky. Tie prvé sa jazdili už v sobotu a podarilo sa mi do nich odštartovať na prvom mieste. Vedel som, že Červeného a Práška sa nebudem môcť držať, ale dokázal som si vytvoriť náskok na treťom mieste pred Matějom Vítom a ďalším špecialistom na prírodné trate, Petrom Najmanom. Žiaľ, doplatil som na vyvesenú žltú vlajku

v technickej pasáži, takže som nemohol predbehnúť súpera o kolo pozadu a prišiel som tak o svoj náskok. Nakoniec z toho teda bolo štvrté miesto v cieli. O to väčšiu som mal ale túžbu vybojovať pódium v nedeľu. Nedeľa ale nezačala najlepšie, pre
bombovú hrozbu na slovenských

letiskách sa musel zmeniť časový harmonogram, ale dôležité bolo, že sme nakoniec mohli štartovať. Štart sa mi opäť vydaril a po prvom kole som sa usadil na treťom mieste, ktoré som nakoniec udržal až do cieľa s náskokom 0,150 sekundy pred Petrom Najmanom.